Naudingud

Naudingute
hingamine

Naudingud, hormoonid ja kehaühendus.

Mõned aastad tagasi, kui lõpetasin suhte oma elukaaslasega oli mu süda murtud. Ma ei suutnud olla armastajana suhtes, sest mu keha jäigastus intiimsetes olukordades. Kannatasin pidevate “naiste probleemide” käes ja tülid läheduse puuduse tõttu eskaleerusid lahkuminekuni. “Ma lähen tantrat õppima!” otsustasin, sest kogu mu sisemus karjus tardumise ahelais. Ma tahtsin vabaks. 

Oskasin seda valikut teha, sest olin alustanud hingamise ja traumavabastuse õpinguid ja sealses koolis olid õpetajad nende teemadega kursis. Sellest otsusest kujunes välja 6 aastat kestev rännak paljudes eri kultuurides. Tahtsin teada, kuidas oma kehaga taas sõbraks saada ja kuidas teised seda teevad.

Sellel väljakutsete rohkel kuid samas meeletult silmiavava teekonna käigus avaldas mulle kõige rohkem mõju mõistmine, et meie alateadvus ja närvisüsteem toimivad väga sarnaselt loodusega. Võitlus ja alistumine, tugevnemine ja nõrgenemine, tegemine ja jälgimine, elemendid meie sees ja meie ümber jne. 

Lae alla naudingute aktiveerimise hingamisrännak. Hind 5 €

Mitu tuhat tundi joogat ja vabastavat hingamist näitas mulle, et kuigi päevad ei ole vennad, siis on siiski vahendeid, mille toel end mõistuse ahelaist vabastada ja taas kehasse tulla. Paljude õpetuste kokkuvõtteks jõudsin järeldusele, et oma põhiolemuselt olen nauding. Niisamuti nagu looduses kõik väldib kannatust ja teeb kõik selleks et oleks mõnus, on ka minus olemas elujanu, mis suudab väljuda kannatusest.  Või isegi kannatusest luua nauding? 

Sellest kõigest inspireerituna lindistasime üles ühe sessiooni, mille käigus on võimalik leida sisemaailmast see alge üles. Selle praktika käigus me tuleme välja “tegijast” ja lõdvestume olemisse. Hingamise, liikumise ja häälimise omavahelise sidumise tagajärjel on võimalik vaigistada mõistus nii, et meil oleks võimalik rohkem oma keha tunda ja olla hetkes kohal. 

Seda..

.. praktikat on hea teha nii üksi kui ka kaaslasega. Ideaalne on võtta näiteks hetk enne magama jäämist voodis, kui ongi juba aeg, et mõistus välja lülitada.

Lubades..

..endale hetke, et tulla keskmesse iseenda sees, saame olla täiuslikumalt kohal ka kaaslasele. Üksi praktiseerides saad kogu selle naudingu energia jätta endale. 

Täiesti..

..normaalne on, et sessiooni sisenedes tunned erinevaid emotsioone. Vastupanu, ootusärevus, jonn, rõõm, kurbus või vallatus – mida iganes sa tunned luba endal seda väljendada, sest emotsioone endale lubades vallanduvad kehas hormoonid, mida on võimalik selle praktikaga nautida. 

Kui..

..tunned, et mõtted ei peatu siis teadvusta, et ka see on normaalne, sest aju on nagu lihas, mis järjepideval mediteerimisel oma võimekust järk-järgult kasvatab. 

Selili..

..minnes ja juhendust kuulates võid kohe hakata hingama nii, et su suu on avatud, jalatallad on maas või voodil, põlved on üleval ja kannad on puusade laiuselt  ning silmad on suletud. 

Harjutused

NB! Kandade surumist tehes koos kõhu ja rinna hingamisega leia rütm, mis sulle sobib. See tähendab, et jälgi, kas sulle mõjub paremini surudes kandu sisse- või väljahingamisel.

Lae alla naudingute aktiveerimise hingamisrännak. Hind 5 €