Seltskonnale

Ettevõtetele, oma seltskonnale, perekondadele, suguvõsa siseselt, sõpradega.

Seltskonnale

Sügav hingamine on teaduslikult tõestatud meetod, mis parandab aju tervist ja tõstab kognitiivset võimekust. Minu klientideks on olnud ettevõtte juhid ja poliitikud, kelle teenust tarbivad miljonid inimesed ja kes vastutavad kogukondade heaolu eest. Peale hingamisrännakut suudavad nad oma tööülesannetega kergemini toime tulla ja on paranenud ka nende keskendumisvõime. Uuringu on näidanud, et inimesed, kelle töö hõlmab suhtlust teiste inimestega on edukamad, kui nende närvisüsteem on tasakaalus.

Telli oma meeskonnale hingamisrännak, et luua grupisisest harmooniat ja emotsionaalse läheduse tunnet. Inimesed, kes läbivad üheskoos sügavaid sisemisi protsesse ning jõuavad seeläbi meeldiva rahu seisundisse on kokkuhoidvamad ja kaastundlikumad nii iseenda kui ka oma kolleegide suhtes. Paranevad ka müügi- ja kliendisuhtlus, sest need mõlemad on seotud emotsionaalsete ülekannetega.

Kas soovid, et Sinu meeskond töötaks harmooniliselt ühise eesmärgi suunas ja suudaks isiklikud mured seljataha jätta?

Rännaku elemendid

Hingamine

Sügav ja ühendatud hingamine aktiveerib sümpaatilise närvisüsteemi, mis on meil aktiivne ka kõrgenenud stressi ja ohu olukorras. Hoides hingamist ühtlase ja pausideta saame märgata, milline on keha hetkeline toimimisviis. Hingamist alustades on normaalne, et suu hakkab kuivama ja aktiivsemaks muutub ka mõttetegevus.

Kuna protsessi eesmärk on teha muutusi alateadlikus käitumises, siis tõlgendab meie aju muutust esialgu ohuna. Hoides fookust ühtlasel rütmil ja teadlikul lõdvestumisel käivitub keha automaatne stressivabastuse funktsioon.

Selle tulemusel võid kogeda värinaid, pisaraid, erinevate emotsioonide esilekerkimist, külma- ja kuumahooge ja surinaid. Vabanemise järgselt lülitub närvisüsteem ümber parasümpaatilisele, mis vastutab keha taastumise ja tervendamise eest.

Liikumine

Meie aju saab signaale selle suhtes, kuidas me ennast tunneme suures osas füüsilisest kehast. Käitumis- ja liikumisharjumuste tulemusel kujunevad välja kehalised iseärasused, mis kinnistavad mõttemustreid.

Näiteks, kui oleme harjunud võtma enda õlgadele rohkem kohustusi, kui meile jõudumööda on, on loomulik, et kogeme ka süütunnet täitmata jäänud lubaduste pärast. 

Sümpaatiise närvisüsteemi aktiveerumisel annab õlavööde kogunenud pingest märku valu, kanguse või tugeva pingega. Sidekude koguneb, halveneb verevarustus ajju ja kannatada saavad kognitiivsed võimed.

Aeglase ja teadlikku liigutamisega on võimalik aktiveerida keha enda stressi vabastamise funktsioon. On loomulik, et protsessi käigus kerkivad mälestused olukordadest, mis on tekkinud pinge põhjuseks. Liigeste värisemine aitab taastada kerge ja lõdvestunud oleku.

Väljendamine

Trauma tekkimise üheks peamiseks põhjuseks loetakse väljendamata tunnetest tekkinud armkude lihastel, mis reageerisid stressirohkes olukorras. Näiteks, kui sul on lapsena olnud keelatud ennast verbaalselt väljendada, siis kangestuvad lõualihased ja võib tekkida hambumuse probleemid. Erinevad inimesed käituvad küll erinevalt ja destruktiivse käitumise muutmiseks on vajalik personaalne lähenemine.

Kes on Elina?

Elina, sertifitseeritud hingamis- ja traumavabastus terapeut.

Inimeste tagasiside