Grupiseansid
18.12.2023 2024-06-04 19:06Grupiseansid
Vabastava hingamise grupiseansid igal neljapäeval kell 19.
Grupiseanss
Hingamisrännakutel osalemine grupis on hea viis, kuidas saada kasu ühisenergia jõust. Kohtume kord nädalas hubases stuudios, kus on hämar küünlavalgus ja pehmed lambanahad.
Seansi ülesehitus on disainitud nii, et saaksid turvalises keskkonnas võtta aja enda keha ja meele vabastamisele üleliigsest stressist.
Teretulnud on nii kogenud praktiseerijad kui ka inimesed, kellel senine kogemus puudub. Igal kohtumisel tutvustan traumavabastuse põhimõtteid ja jagan tehnikaid, mille abil käivitub keha loomulik stressivabastuse funktsioon.
Soovi korral võid jagada, mis on Sinu tuleku taotlus, et saaksin sulle personaalse juhendi anda. Rännak kestab 2 tundi, mida saadab muusikaline toetus ja lõpeb gongi helide saatel lõdvestumisega. Soovituslik on enne tulekut kõhtu mitte täis süüa ja seljas võiksid olla vaba liikumist võimaldavad riided.
Pilet seansile
Rännaku elemendid
Hingamine
Sügav ja ühendatud hingamine aktiveerib sümpaatilise närvisüsteemi, mis on meil aktiivne ka kõrgenenud stressi ja ohu olukorras. Hoides hingamist ühtlase ja pausideta saame märgata, milline on keha hetkeline toimimisviis. Hingamist alustades on normaalne, et suu hakkab kuivama ja aktiivsemaks muutub ka mõttetegevus.
Kuna protsessi eesmärk on teha muutusi alateadlikus käitumises, siis tõlgendab meie aju muutust esialgu ohuna. Hoides fookust ühtlasel rütmil ja teadlikul lõdvestumisel käivitub keha automaatne stressivabastuse funktsioon.
Selle tulemusel võid kogeda värinaid, pisaraid, erinevate emotsioonide esilekerkimist, külma- ja kuumahooge ja surinaid. Vabanemise järgselt lülitub närvisüsteem ümber parasümpaatilisele, mis vastutab keha taastumise ja tervendamise eest.
Liikumine
Meie aju saab signaale selle suhtes, kuidas me ennast tunneme suures osas füüsilisest kehast. Käitumis- ja liikumisharjumuste tulemusel kujunevad välja kehalised iseärasused, mis kinnistavad mõttemustreid.
Näiteks, kui oleme harjunud võtma enda õlgadele rohkem kohustusi, kui meile jõudumööda on, on loomulik, et kogeme ka süütunnet täitmata jäänud lubaduste pärast.
Sümpaatiise närvisüsteemi aktiveerumisel annab õlavööde kogunenud pingest märku valu, kanguse või tugeva pingega. Sidekude koguneb, halveneb verevarustus ajju ja kannatada saavad kognitiivsed võimed.
Aeglase ja teadlikku liigutamisega on võimalik aktiveerida keha enda stressi vabastamise funktsioon. On loomulik, et protsessi käigus kerkivad mälestused olukordadest, mis on tekkinud pinge põhjuseks. Liigeste värisemine aitab taastada kerge ja lõdvestunud oleku.